Uživatel borprokop


Pohádka - aneb jak Punto na svět přišlo

2014-02-13 09:11:22 (3 let, 7 měsíců)

Byl krásný letní den a Pětistovka se hřála na sluníčku. Přeci jen už nebyla nejmladší a v plechách jí vrzalo a kola už taky nebyly co bývaly za mlada, ale ještě se necítila tak stará aby odjela na šroťák dožít své dny než jí nějaký mamlas rozebere na díly a ona pak bude strašit v několika autech najednou. Když tu kolem jel po pláži zachovalý a nablýskaný Panda a se zálibným probliknutím blinkrů se zadíval na opalující se Pětistovku. Líbila se mu a když si jí pořádně obhlédl, zjistil, že je dosti zachovalá na svůj věk a výfuk má v pořádku. Klakson dal klakson a domluvili se na večerní projížďce.

Večerní projížďka se povedla a jelikož měl Panda velkou garáž, nabídl Pětistovce aby se k němu nastěhovala. Pětistovka dlouho neváhala a přistěhovala se k Pandovi a tak žili na hromádce.

Panda chtěl na tomto světě zanechat svého potomka a tak přesvědčoval Pětistovku, že by si mohli udělat Punto. Ona ale, že už není nejmladší, že jí bolí hlava a potrubí má zanešené a žádné Punto nebude. Panda byl smutný, ale nevzdával se. Pozval na návštěvu kamaráda co Pětistovkám rozuměl a v kufru měl dokonce na ně manuál. Panda si to prostudoval a po delším protestování Pětistovky, jí vyměnil těsnění pod hlavou aby jí nebolela, pročistil jí rozvody a potrubí a už nic nebránilo v jejich spojení.

Než se rok s rokem sešel, narodilo se jim krásné Punto a oni šťastni, že i v tak pokročilém věku se jim podařilo zplodit potomka, ho hýčkali a za každou dobrou jízdu ho naleštili za odměnu. A pokud neskončili na šroťáku, tak tam spokojeně vrčí dodnes.Seznam členů