Fórum - Téma


Stilo - klepání během jízdy od kola spolujezdce


Fórum Stilo Stilo - klepání během jízdy od kola spolujezdce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Fiat Stilo  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2001 Stilo

1 fotek  |  14 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2017-10-04 12:57:36

Zdravím, mám problém.

Nechavala jsem na autě (na přední části) vyměnit horní uložení tlumičů, kosti a ramena. Po výměně se mi začly ozývat celkem velké rány od předního kola. Takže druhý den šlo auto znovu na zvedák, původně jsem myslela že je něco nedotáhnute. Všechno se překontrolovalo, a mechanik si všiml že je prasklá manžeta na poloose a že ty zvuky asi vydavá ono. Tak po týdnu se manžeta vyměnila, a bohužel zvuky vycházejí pořád. Mechanik řekl, že nic nevidí že by něco bylo urvané atd, že se to projeví až během jízdy. Celkem mám obavy s tím autem jezdit, abych vubec někam dojela. Je to dokola se opakující klepání, při rozjídění hlasité a během jízdy se hlasitost sníží (není to točením motoru). Přirovnala bych to asi ke zvuku když se vjede naletí do vymolu se špatným uložením, akorát toto klepe neustále.

Nevíte někdo co to může být? Jsem z toho už špatna celkem

2017-10-04 14:12:53

m4c4: Ahoj,když byla špatná manžeta tak co kloub?pokud jezdil delší dobu na sucho,muže se projevit.Zkus vytočit kola na plný rejd a jet dokolečka.Pokud bude slyšet křupání,praskání,je to kloub.Kolo je předpokládám utažené dobře a co tyčka stabilizátoru,byla daná nová.Pokud se tam vrátí jetá též to klepe,pač nikdy netrefíš jak byla vyběhaná.

U horního uložení musí být vrchni guma,kde je značka v místě otvoru v karoserii,je to vidět po otevření kapoty motoru.Pokud to otočil o 180",je to problém!

2017-10-04 15:06:29

semat: Na parkovišti jsem jezdila dokola asi 5 minut, a žadny divný zvuk nevychazel. To byla první věc co nás tak napadla. Tyčka byla koupena nová (na obou stranách), taktéž i ramena. A na to horní uložení se ještě teda mrknu. Poznám to nějak sama? Každopádně děkuji za tipy

2017-10-04 16:30:07

m4c4: no v motorovém prostoru je v plechu vedle matky co drží tlumič dirka a tam by měla být vidět ta značka,nevím jestli to okem laika bude vidět,když neví co hledá,snad jo.

2017-10-05 09:47:40

semat: Tak jsem řikala tomu mechanikovi, ať se na to podívá. A ukazoval mi na obou že jsou stranách, že ty misky jsou dané stejně.. Při stlačení žádný zvuk nevycházel

2017-10-05 12:02:23

m4c4: Pak už jedině auto zvednout na zvedák,aby byli kola vyvěšené a každou součást zkusit přes nějaký pajsr jestli nemá vůlu.Pokud to dělá při malé rychlosti zkusit jít vedle auta a poslechnout odkud to jde.

2017-10-10 18:14:28

Podobný problém jsem řešil cca před rokem po výměně předních destiček na Fiatu marea. Při pomalé jízdě bylo slyšet praskání od předního kola spolujezdce. Jak mile se zrychlilo utlumilo se to až skoro přestalo. Po hledání to nakonec byl problém ve špatně dotaženém kole od servisáka. Možná má rada nepomůže, ale toto jsem třeba bral jako jasnou věc.


Odpovědět