Články


Výroční Punto

2011-04-04 Přečteno: 2 427x

Další vůz na oslavu

Podobně jako u Lamborghini se ani u Fiatu nenechali zahanbit a ku příležitosti výročí sjednocení Itálie přišli s limitovanou edicí vozu Fiat Punto s označením 150°. Pokud je Lamborghini mimo Vaše cenové možnosti, což takhle vyzkoušet Punto?

Exteriér

Od klasické verze Punta se tato limitovaná edice odlišuje zejména specifickou maskou chladiče, odstínem barvy Azzurro Italia a hlavně italskou trikolórou s označením 150°. Zajímavá jsou však také tmavá lesklá kola vyrobená z lehké slitiny.

Interiér

Interiér vozu mnohými změnami neprošel, je škoda, že prvky výroční edice nebyly více začleněny i zde. Obyčejná sedadla a volant tak poněkud kazí celkový dojem automobilu. Ve výbavě vozu najdeme rádio s mp3 přehrávačem i klimatizaci.

Tři verze motorů

Speciální edice bude existovat ve třech verzích – jedné dieselové a dvou benzínových. Benzínové motory budou o objemech 1, 2 a 1, 4 litru s výkony 69 a 77 koňských sil. U varianty s 1, 4 motorem je navíc možnost přestavby na LPG. Dieselový motor MultiJet má obsah 1, 3 litru a výkon 77 koňských sil.

Přijatelné ceny

Ceny tohoto speciálního modelu by mohly začínat na 250 000 Kč, uvážíme – li, že se jedná o limitovanou verzi, není cena nikterak přemrštěná. Je vidět, že jsou Italové skutečnými vlastenci a umí výročí své země náležitě oslavit.

Zdroj : www.autoweek.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Foto galerie - Fiat Punto II (188)

Fiat Punto II (188)

Toto je článek o modelu Fiat Punto II (188)


Články