Články


Velký letní sraz Italských vozů 2014

2014-07-22 Přečteno: 1 104x

V sobotu 19.7.2014 v 7:40 jsme dojeli do Hrochova Týnce na letiště kde už stály tři vozy. Do 11:30 pokračoval nájezd účastníků, kteří byli číslováni a dostávali srazové samolepky, které nechal na vlastní náklady vyrobit Milan za což mu patří velký dík. Na letišti bylo od božího rána vedro a tak jsme se pomalu smažili ve vlastní šťávě.

Probíhalo focení, natáčení, seznamování lidí, závody ve sprintech, které si dávaly zejména rychlejší a upravené vozy. V 11:45 jsme se začali řadit ke spanilé jízdě do Chrudimi k Lidlu na parkoviště, odkud se pak pár metrů šlo do restaurace na oběd.

Spanilá jízda se povedla díky skvělé organizaci a je jen velká škoda, že se ji nepovedlo natočit, protože bylo opravdu na co koukat. Původně jsme chtěli poprosit o zajištění kolony Policii ČR (pomáhat a chránit), ale ti potřebují orazítkovaný štos papírů a milion poplatků než zdvihnou zadek od stolu. Zabralo by jim to pár minut a pomohli by nám, možná by se pak na policii lidé dívali lépe, ale to bysme chtěli po našich ochráncích moc.

Nakonec jsme ve zdraví všichni dojeli na parkoviště Lidl, kde nám laskavě povolili stání po dobu našeho oběda, což od nich bylo milé a děkujeme jim za to.

Po usazení v restauraci U sladovny, kde jsme měli domluvený oběd nastal neorganizovaný chaos. Servírky lítaly od stolu ke stolu jako zmatené včely, žádná nevěděla kdo si co obědnal a kdo co už dostal, na pití se čekalo hodinu, polévka dorazila náhodou až dávno po hlavním jídle. Dalo se pochopit, že když přijde najednou 80 lidí, že prodleva bude delší, ale zde to byl extrém. Bylo dobré, že bylo takové vedro, protože jídlo nemělo během zmateného hledání vlastníka šanci vystydnout, naopak se přihřívalo na sluníčku. Jediné co bylo na obědě pozitivní, velice chutné jídlo, které trošku ten zmatek zastínilo.

Po dvou hodinách, kdy jsme byli nakrmeni a napojeni, jsme se odebrali k autům a odtud se mělo jet spanilou jízdou do autosalonu Regio Auto v Pardubicích. Kolona se však asi po dvou minutách roztrhala a tak jel každý na svou pěst, ale kupodivu se nám podařilo dojet současně, až na dva účastníky, kteří během spanilky do sebe ťukli.

V autosalonu, kde původně mělo být zavřeno, ale majitel pro nás otevřel nás čekalo na prohlídku sedm vozů Fiat, což Alfisty moc nepotěšilo, ale snad jim to majitel vynahradil nespočtem reklamních dárků v podobě plakátů, lízátek, domina, joja, balónků, klíčenek, samolepek a dalších věcí.

Po prohlídce ti co chtěli přespat do druhého dne se postupně  odebrali do kempu v Seči, kde jsme se ubytovali v chatkách, zaplatili za parkování vozů a hurá procházkou k vodě. Po celodenním úporném vedru jsme naskákali do vody a místy připomínali rochnící se stádo hrochů. Bylo fajn se ochladit, pokecat, zaplavat si a byla sranda.

Po příchodu do kempu se začalo pracovat na ohníčku, mnozí si dali vytoužené pivečko a začalo krásné posezení v přátelském duchu až do brzských ranních hodin. Ráno už pak následovalo uklízení chatek, balení a příprava na odjezd. Někteří jsme šli ještě na ranní kávu do místního občerstvení a pak jsme se postupně rozjížděli k domovům. Někteří před odjezdem museli ještě vystřízlivět. :)

Závěrem bych sraz shrnul jako velice povedený a myslím, že je na co vzpomínat. Také bych rád touto cestou poděkoval všem účastníkům co přijeli na sraz, těm co pomáhali s organizací a neposledně i těm co nám vyšli vstříc a přichystali pro nás program, či nám povolili stání na parkovišti. Již nyní se těším na další sraz a lidi, které jsem měl možnost blíže poznat.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články