Články


FIAT spoléhá na trh v USA

4 komentářů 2012-02-26 Přečteno: 1 784x

Fiat bude muset kvůli dlouhodobě nízké poptávce v Evropě pravděpodobně muset uzavřít 2 z 5 domácích továren, jestliže se nenaplní plány na vývoz do USA. V rozhovoru pro italský list Corriere della Sera Uvedl to sdělil generální ředitel společnosti Sergio Marchionne.

"Poptávka po osobních automobilech v Evropě zůstane celkem dlouhou dobu nízká. Minimálně do roku 2014," míní Marchionne.

Fiat získal vloni většinový podíl v americkém Chrysleru. Marchionne sdělil, že továrny Chrysleru v USA opět pracují na plný výkon, ale i tak nestačí plně uspokojovat poptávku v USA. Italské továrny Fiatu prý mají prostor pro export do USA. Pokud by klesla  poptávka v USA a Evropě, Fiat by stál před rozhodnutím uzavřít dvě italské továrny.

Fiat loni více než zdvojnásobil čistý zisk na 1,3 miliardy euro (v přepočtu asi 32,5 miliardy Kč). Automobilka Chrysler se loni poprvé od roku 1997 stal ziskovým. Vydělal 183 miliónů dolarů (asi 3,4 miliardy Kč), zatímco ještě v roce 2010 vykazoval zrrátu 652 miliónů dolarů.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
kvalita 4 bouďák gianni
5 let, 7 měsíců kvalita

Foto galerie


Články