Články


Fiat Punto přichází s faceliftem

2011-10-08 Přečteno: 1 858x

 Fiat Punto přichází s faceliftem

Fiat si pro letošní autosalon ve Frankfurtu připravil hned několik novinek.  Jednou z nich je faceliftované Punto, které zaujme upravenou přední částí a novými motory.

 Návrat k jednoduchému jménu

Fiat se rozhodl pro další oživení vzhledu svého modelu Punto a při té příležitosti i k návratu k jednoduššímu označení. Přívlastky Grande a Evo jsou tak již minulostí a omlazený model bude vystupovat jako Fiat Punto, stejně, jako tomu bylo u první a druhé generace.

Oproti předcházející evoluci, která přinesla přední a zadní části vícero plastových ploch, je nejnovější verze zbavena jakýchkoli plastů na náraznících. Původní tvary ale zůstaly prakticky nezměněny. Z okolí loga automobilky v horní části předního nárazníku zmizela hliníková lišta, samotné logo firmy je nyní větší. Tvary předních i zadních světel zůstaly beze změn.

Novinkou jsou i nové laky karosérie, spolu s použitím nových materiálů a barevných kombinací v interiéru. V nabídce figuruje i nový design kol z lehkých slitin.

Fiat Punto pro modelový rok 2012 dostane i nové motory. Prvním z nich je benzínový dvouválec 0,9 TwinAir, který byl poprvé použit v malé 'pětistovce'. V Puntu je naladěn na shodný výkon 63kW(85k) při 5500ot/min. a max. točivý moment 145 Nm při 2000ot/min. Druhou novinkou je modernizovaný naftový motor 1,3 MultiJet, stejného výkonu jako benzínový, ovšem s 'krouťákem' rovných 200 Nm při 2000ot/min. Přitom průměrná spotřeba dieselu se pohybuje na úrovni pouhých 3,5 litru nafty na 100km.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Fiat Grande Punto (199)

Toto je článek o modelu Fiat Grande Punto (199)


Články