Články


Fiat prý plánuje velkou továrnu v Rusku

2011-12-26 Přečteno: 1 244x

Italská automobilka Fiat podepíše dohodu o výstavbě velké továrny na výrobu osobních vozů v ruském Petrohradu. Uvedl to předseda petrohradské komise pro investice a strategické projekty Alexej Šiškanov. Mluvčí Fiatu se ale ke zprávě odmítl vyjádřit.

"Padlo rozhodnutí, že Fiat postaví továrnu. Fiat našel seriózního ruského partnera. Bude to moderní továrna s velkým objemem produkce," uvedl předseda petrohradské komise pro investice a strategické projekty Alexej Šiškanov. Dodal, že podpis dohody by se měl uskutečnit v prvním čtvrtletí příštího roku. Odmítl však upřesnit jméno partnera. Podle zdrojů agentury Reuters obeznámených s jednáním, je tímto partnerem státní ruská banka Sberbank.

Západní automobilky posilují svou přítomnost v Rusku, aby využily rychlého růstu tamního trhu. Předpokládá se, že celkový prodej automobilů v Rusku se do poloviny desetiletí téměř zdvojnásobí na zhruba čtyři milióny vozů ročně, napsala agentura Reuters.

Fiat původně plánoval vytvoření společného podniku s ruskou automobilkou Sollers. Od plánu však nakonec ustoupil a firma Sollers se dohodla na spolupráci s americkou automobilkou Ford.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články