Články


Fiat 500 X přijíždí na český trh ve dvou verzích

2015-03-27 Přečteno: 940x

Fiat na českém trhu začal prodávat další variantu slavné „pětistovky“. Po modelech 500 L a větší verzi Living přichází verze 500 X, malé SUV velké zhruba jako Škoda Yeti. Stejně jako mladoboleslavský model, i Fiat nabízí dvě verze - městskou a pseudoterénní.

Na fotografiích to možná nevypadá, při „živém“ setkání ale nové 500 X zaujme – kombinuje retro prvky s módní zakulacenou karoserií. Pokud nezvolíte nevýraznou černou barvu, jde o auto, za kterým se leckdo ohlédne – na rozdíl od nafouklé verze L. K dispozici jsou dvě verze – jedna s lakovanými nárazníky, druhá s výraznými ochrannými plasty. Podobné je to i v případě omlazeného yetiho.

Na délku Fiat 500 X, technicky spřízněný s modelem Jeep Renegate, měří 425 centimetrů (u verze 500X Cross o 2 cm více), vysoký je 161 cm a široký rovný metr osmdesát. Verze s pohonem všech kol má světlou výšku větší o bezmála dva centimetry. Zavazadelník nabídne 350 litrů, což mezi kompaktními SUV představuje dobrý průměr (škodovácký yeti nabídne 405 litrů).

Jak jsme si ověřili při praktické zkoušce, v pětistovce je dostatek místa vpředu i vzadu. Interiér je až možná překvapivě dobře zpracovaný a byť nenabídne žádný originální nápad, budete se v něm cítit vcelku útulně.

Prozatím čtyři motorizace

V době uvedení na trh bude model 500X k dispozici se čtyřmi motorizacemi, přičemž polovina z nich jezdí na benzín. Zážehové motory reprezentuje 1.4 Turbo MultiAir II 140 k (šestistupňová manuální převodovka a pohon předních kol) a 1.6 E-torQ 110 k (pětistupňová manuální převodovka a pohon předních kol).

Kdo chce diesel, má na výběr: 1.6 MultiJet II 120 k (šestistupňová manuální převodovka a pohon předních kol) nebo 2.0 MultiJet II 140 k (devítistupňová automatická převodovka a pohon všech kol).

Dvanáct barev karoserie, automat je ospalejší

Krátce jsme během české novinářské prezentace měli možnost vyzkoušet silnější dieselovou verzi spojenou s devítistupňovým automatem. Obšírnější závěry dělat nebudeme, v paměti nám kromě intuitivního ovládání všech důležitých prvků, dobrého výhledu z vozidla utkvěla menší rychlost samočinné převodovky. Spojení s dieselovým motorem tak není úplně ideální a nedosahuje kvalit kupříkladu dvouspojkového ústrojí DSG od koncernu Volkswagen.

Fiat nabídne pět stupňů výbavy, dvanáct barev karoserie, osm různých typů litých kol (nejmenší jsou šestnáctipalcová, největší mají o dva palce více) a sedm různých provedení interiéru.

Nejlacinější verze na českém trhu s 110koňovým benzínovým motorem přijde na 347 900 korun. Nejdostupnější verze s pohonem všech čtyř kol stojí 579 900 korun (dvoulitrový MultiJet – 140 k).

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Fiat 500 II

Toto je článek o modelu Fiat 500 II

Test Fiat 0,9 TwinAir: motor roku v praxi

Jak vlastně funguje pouze dvouválcový turbomotor Fiatu 0,9 TwinAir. Vyzkoušeli jsme ho a víme co dovede.

Žádné auto, žádný model, dnes se podíváme výlučně na motor, který v minulém roce vzbudil dost kontroverze. Pochází z dílen koncernu Fiat a zvláštní je už tím, že je pouze dvouválcový. V době, kdy v případě konkurence zákazníci zdvihali obočí již nad tříválcovými agregáty, se s tím Fiat „nemaza...

Fiat 500 Cabrio – zpět do Ameriky

Návrat na americkou půdu

Fiat se znovu rozhodl pro návrat na americkou půdu – tentokrát prostřednictvím malého hatchbacku Fiat 500 Coupe předělaným na Cabrio verzi. Oficiálně představen by měl být tento vůz během newyorkské Auto Show. Prozatím bylo zveřejněno alespoň dostatečné množství fotografií, ze kterých si můžeme udělat představu o tom, jak bude novinka vypadat.

Střecha s dvojitou vrstvou ...


Články