Články


Fiat 500 Cabrio – zpět do Ameriky

2011-04-17 Přečteno: 2 377x

Návrat na americkou půdu

Fiat se znovu rozhodl pro návrat na americkou půdu – tentokrát prostřednictvím malého hatchbacku Fiat 500 Coupe předělaným na Cabrio verzi. Oficiálně představen by měl být tento vůz během newyorkské Auto Show. Prozatím bylo zveřejněno alespoň dostatečné množství fotografií, ze kterých si můžeme udělat představu o tom, jak bude novinka vypadat.

Střecha s dvojitou vrstvou

Jedním z nejdůležitějších prvků Fiat 500 Cabrio bude sklápěcí střecha z dvojité vrstvy tkaniny, která byla uzpůsobena tak, aby vzdorovala každému počasí. Výhodou této střechy je možnost jejího sklopení během jízdy.

Mnoho barev interiéru na výběr

Fiat však neopomněl ani důležitost interiéru – zákazníci si budou moci vybrat z dvanácti barevných provedení pohodlných sedadel, nechybí ani dostatečná variabilita použitých materiálů. Vůz pohodlně uveze čtyři cestující, kteří budou jistě překvapeni jeho prostorností i komfortem.

Zajímavý exteriér

Exteriér vozu se také vydařil, vybírat tentokrát můžete až ze čtrnácti barevných kombinací. Vůz je posazen na sportovní paprsková kola. Celkově automobil působí velice sportovním a elegantním dojmem. Ačkoliv je rozměrově oproti svým konkurentům mnohem menší, dokáže je překonat svým neobvyklým designem i jízdními vlastnostmi.

O něco dražší než Coupe verze

Přesná cena této novinky ještě nebyla stanovena, jisté je, že se bude prodávat přibližně o dva tisíce dolarů dráže než původní verze Coupe, jejíž prodejní cena začíná na 15 500 dolarů. Počkejme si tedy na newyorkskou Auto Show, po které se snad o novince Fiat 500 Cabrio dozvíme mnohem více informací.

 

Zdroj : www.cardesignnews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Fiat 500 II

Toto je článek o modelu Fiat 500 II

Test Fiat 0,9 TwinAir: motor roku v praxi

Jak vlastně funguje pouze dvouválcový turbomotor Fiatu 0,9 TwinAir. Vyzkoušeli jsme ho a víme co dovede.

Žádné auto, žádný model, dnes se podíváme výlučně na motor, který v minulém roce vzbudil dost kontroverze. Pochází z dílen koncernu Fiat a zvláštní je už tím, že je pouze dvouválcový. V době, kdy v případě konkurence zákazníci zdvihali obočí již nad tříválcovými agregáty, se s tím Fiat „nemaza...

Fiat 500 X přijíždí na český trh ve dvou verzích

Fiat na českém trhu začal prodávat další variantu slavné „pětistovky“. Po modelech 500 L a větší verzi Living přichází verze 500 X, malé SUV velké zhruba jako Škoda Yeti. Stejně jako mladoboleslavský model, i Fiat nabízí dvě verze - městskou a pseudoterénní.

Na fotografiích to možná nevypadá, při „živém“ setkání ale nové 500 X zaujme – kombinuje retro prvky s módní zakulacenou karoserií. Pokud ...


Články